Piękny garnitur zębów

Dlaczego zęby mleczne są ważne?
9 grudnia 2019
Z wizytą u protetyka
23 grudnia 2019
Pokaż wszystkie

Piękny uśmiech i zdrowe zęby to powód do chluby. Nie każdy może się poszczycić zdrowym garniturem zębów. To, jak wyglądają zęby świadczy o naszej dbałości i trosce, świadczy o tym, czy jesteśmy w stanie utrzymać higienę. Szczotkowanie zębów, nitkowanie zębów, płukanie płynami, ale także przeglądy uzębienia raz na pół roku to podstawa. Nieważne, czy odczuwamy jakiekolwiek dolegliwości, czy też nie.

Regularne wizyty u dentysty to absolutna konieczność i nie wolno ich unikać. Trzeba sprawdzać czy w jamie ustnej, czy z zębami nic się nie dzieje; czy nie ma aft, czy dziąsła są zdrowe, czy szyjki zębowe nie są odkryte, czy nie grozi nam parodontoza. Dentysta sprawdzi, czy zębów nie atakuje próchnica, czy szkliwo jest nie uszkodzone. Stomatolog w razie potrzeby zleci zdjęcie RTG szczęk. W razie konieczności wypełni ubytki po uprzednim zaaplikowaniu lekarstwa. Nie wolno nam dopuścić do długotrwałego psucia się zębów. Trzeba pamiętać o tym, że nasze zęby nie psują się w ekspresowym tempie, z dnia na dzień. Zwykle trwa to całymi miesiącami, a zaczyna się bardzo niewinnie – od naszego zaniedbania.

Próchnica to wrota dla całej masy bakterii. Chore zęby to nie tylko względy estetyczne, uśmiech, którego się wstydzimy, ale także nieprzyjemny oddech, zagrożenie dla całego organizmu. Bakterie, z których składa się próchnica łatwo przedostają się do naszego krwiobiegu i sieją w nim spustoszenie. To bardzo poważne niebezpieczeństwo dla naszego serca i innych narządów.

Niestety nie zawsze wszystko od nas zależy. Bywa, że dbamy o zęby, czyścimy je regularnie, ale mimo to pojawiają się problemy. Jedynym ratunkiem jest wówczas dentysta. Wizyta u stomatologa pozwoli na wykrycie genezy problemów, ewentualnych błędów w higienie czy podatności genetycznej na występowanie chorób przyzębia. Stomatolog z pewnością zaleci odpowiednie działanie i przywróci zdrowie i piękny wygląd naszym zębom. W przypadku, kiedy zęba zainfekowanego nie da się już uratować, konieczne będzie jego usunięcie, a później odbudowanie protetyczne.

Komentarze są wyłączone.