Dlaczego leczenie zębów u dzieci jest tak ważne?

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • #1812

  Użytkownik
  Keymaster

  Witajcie,

  ostatnio oglądałam telewizję śniadaniową i poruszyli tam temat leczenie zębów u dzieci. Nie chce mi się wierzyć, że warto leczyć zęby mleczne. Przecież one i tak wypadną. Wiadomo, że dziecko musi być pod opieką specjalistów jednak chyba dziś mamy takie czasy, że ludzie są nadopiekuńczy i popadają w paranoję. Co o tym myślicie?

  #1814

  Zuzanna
  Gość

  Trochę Cię zmartwię bo ja jestem z tych właśnie które wolą mieć dziecko pod kontrolą – wiedzę, że wszystko się dobrze rozwija powoduje, że jestem spokojna o to, że dziecko nie przyjdzie po kilkunastu latach i mi zarzuci nic nie robienie.

  #1815

  Pola
  Gość

  Zgadzam się. Jako rodzic chcesz dla dziecka jak najlepiej. Leczenie dziecka jest ważne i korygowanie problemów. Łatwiej jest to zrobić jak dziecko rośnie i wszystko się rozwija niż później naprawiać jak już będzie starsze czy dorosłe.

  #1816

  Zuzanna
  Gość

  Odnosząc się do zębów mlecznych – to tak, należy je leczyć. Nie leczone prowadzą do wad zgryzu i problemów. Rozmawiałam na ten temat z moim dentystą i wiem, że kontrola dziecka jest bardzo ważna jak się rozwija.

  #1817

  Blanka
  Gość

  Z jedne strony rozumiem matki które dbają o dziecko ale z drugiej strony to jest popadanie też w paranoję. Wszyscy zrobili się jakoś mocno nadopiekuńczy. Nie wiem dlaczego ludzie z dziećmi biegają co dwa tygodnie do dentysty – nie przesadzajmy. Kontrola jest ważna i z tym się zgadzam ale nie co dwa tygodnie czy co miesiąc. Ludzie – dziecko straci dzieciństwo przez was.

  #1818

  Zuzanna
  Gość

  Ale kto tutaj mówi o bieganiu do 2 tygodnie do dentysty czy innego specjalisty?!

  #1819

  Hanna
  Gość

  Każda matka chce, żeby jej dziecko było zdrowe i prawidłowo się rozwijało. Nie widzę problemu, żeby chodzić co dwa tygodnie do dentysty jeżeli jest taka potrzeba. Widzę, że nie którzy jednak mają z tym problem. Mam nadzieję, że jednak kiedyś to zrozumieją, że to ich dziecko.

  #1820

  Nikola
  Gość

  Widzę, że temat poszedł w mocną stronę. Wydaje mi się jednak, że trzeba się kierować rozsądkiem. Każdy chcesz dla swojego dziecka jak najlepiej.

  #1821

  Nina
  Gość

  Wizyty u dentysty dziecka są ważne jeżeli chcemy, żeby dziecko miał zdrowe zęby… koniec kropka.

  #1822

  Ami
  Gość

  Temat trochę poszedł w złym kierunku natomiast chcę jeszcze to podkreślić, że jeżeli jest konieczność leczenia zębów mlecznych to należy to wykonać nawet kosztem tego, że za miesiąc czy dwa same wypadną. Liczy się właściwa budowa uzębienia, dziąsła, itd.

Wyświetla 1 wpisów z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.