Wyrywanie zęba

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • #55

  kasia
  Użytkownik

  Od kilku dni boli mnie ząb – konkretnie piątka na górze. Od kiedy pamiętam zawsze się boję dentystów (uraz z dzieciństwa). Ząb prawdopodobnie jest do wyrwania i bez wizyty się nie obędzie jednak zwlekam z tą koniecznością maksymalnie jak się da. Czy macie jakieś sprawdzone metody na to żeby oszukać ból? Przyznam, że nie na rękę jest mi też wyrwanie zęba bo mogę dochodzić do siebie przez tydzień a sami rozumiecie jak wyglądają przygotowania do matury – chciałabym maksymalnie ten czas wykorzystać na naukę a nie na zwijanie się z bólu. Poratujcie – proszę!

  #65

  Pati
  Gość

  A skąd wiesz czy nie da się wyleczyć kanałowo i odbudować zęba skoro nie byłaś u dentysty?! Druga sprawa to piątkę bym ratowała nie skazywała na usunięcie bo boli.

  #66

  kasia
  Użytkownik

  Byłam jakiś czas temu i dentystka mówiła coś o wyrwaniu.

  #67

  Pola
  Gość

  Ale to ropa Ci zebrała czy co? Generalnie większość zębów można leczyć kanałowo – może po prostu ją zapytaj czy jest szansa na leczenie kanałowe i wyleczenie zęba.

  #68

  Pati
  Gość

  Fakt faktem, może Cię to trochę kosztować ale chyba warto ratować swojego jeszcze zęba 🙂

  #69

  kasia
  Użytkownik

  Pytałam już ją wcześniej to powiedziała, że się nie da.

  #70

  kasia
  Użytkownik

  Ból na razie nie jest jeszcze jakiś tragiczny (boli mnie od wczoraj) ale czuję, że ból się nasila z minuty na minutę.

  #71

  Gośka
  Gość

  Widocznie słaba dentystka albo jej się po prostu nie chciało. Może sprawdź sobie jakieś bardziej profesjonalne gabinety. Ja Ci polecam Gabinet Steczko w Krakowie. Miła i fachowa obsługa.

  #72

  Mati
  Gość

  Drogie Panie – muszę się wtrącić do tematu.
  Pewnie byłaś na NFZ z tym zębem a oni (z tego co pamiętam) na NFZ nie leczą kanałowo. Czyli analogicznie chciała Ci go po prostu wyrwać i zarobić. Idź do innego dentysty, niech to zobaczy i postawi diagnozę. Oczywiście chyba nie muszę wspominać, że powinnaś iść prywatnie 🙂

  #73

  kasia
  Użytkownik

  Chyba macie trochę racji, a wypowiedź Mateusza tylko mnie w tym utwierdziła. Postaram się iść jutro (o ile uda mi się umówić) do innego dentysty. Dzięki za wszystkie podpowiedzi.

Wyświetla 1 wpisów z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.